sposoby na STRES

Kava kava – sposób na stres i nerwy

Preparaty na uspokojenie są obecnie wręcz na wagę złota. Stres towarzyszy nam każdego dnia, zatem wszystkie sposoby, by go zniwelować są niezwykle istotne. Jednym z takich preparatów jest Kava kava – roślina o drogocennym działaniu. 

Kava kava to roślina pochodząca z wysp pacyficznych. Jest znana również pod nazwą pieprz metystynowy. Jakie jest jej działanie? Przede wszystkim działa uspokajająco oraz niweluje występujące stany lękowe, a te właściwości znajdziemy w korzeniu, zawierającym substancje czynne, takie jak kawalaktony. Działają one psychoaktywnie, nie powodują jednak uzależnienia. Kava kava smakuje jak zwykły czarny pieprz, ale używa jej się raczej do sporządzania naparów (z kłącza lub korzenia).

Działanie

Kava kava mocno wpływa na nasz nastrój – wprowadza w stan euforii, zdecydowanie poprawia nastrój, ale i również koncentrację! Nie jest to psychotyczne, bo jednocześnie wycisza i relaksuje, nie powodując spadku wydajności pracy mózgu. Badania potwierdzają działanie przeciwlękowe, dzięki czemu Kava Kava może być świetną alternatywą do leków farmakologicznych, które niestety pozostawiają po sobie różne skutki uboczne. Można ją również stosować w przypadku bezsenności oraz początkowych fazach depresji.

Dodatkowo, Kava Kava obniża agresję i rozluźnia mięśnie – dzięki temu warto stosować ją w przewlekłym stresie, kiedy to kortyzol powoduje nerwowość i łatwiejsze wpadanie w złość.

Kava kava wykazuje również działanie:
– antynowotworowe,
– diuretyczne,
– przeciwbakteryjne,
– przeciwgrzybicze.

Obecnie Kava Kava można znaleźć w postaci suplementu w odpowiednich połączeniach. Nie warto przekraczać zalecanych dawek, a można również stosować ją doraźnie.