Ashwagandha obniża kortyzol

Ashwagandha obniża kortyzol - Suplementy na stres

Ashwagandha to jedno z najbardziej znanych ziół leczniczych. Stosowana jest od tysięcy lat w różnych schorzeniach i chorobach organizmu, a przede wszystkim – w stresie. Dzięki wieloletnim badaniom odkryliśmy również inne jej właściwości, które zdecydowanie warto poznać. Zacznijmy od podstaw i przejdźmy nieco dalej.

1. Ashwagandha rzeczywiście działa leczniczo na nasz organizm. Używana jest od ponad 3 tysięcy lat, poczynając od medycyny ajurwedyjskiej. Już wtedy zaobserwowano jej zbawienne działanie na stres – relaksuje i tonizuje organizm, pozwala się wyciszyć oraz zapanować nad negatywnymi emocjami. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu nie ma tego etapu dalszego „nakręcania się”, lecz następuje wyciszenie i pogodzenie się z sytuacją, a co za tym idzie, łatwiejsze rozwiązanie problemu. Co z tego mamy, poza zdrowszą psychiką? Mniej stanów zapalnych oraz znacznie obniżone ryzyko zapalności na różne choroby, w tym nawet nowotwory!

2. Ashwagandha ma pozytywny wpływ na pracę mózgu. Badania pokazują, że będzie ona zmniejszać problemy w obszarze mózgu (i pamięci), spowodowane chorobami czy różnego rodzaju zaburzeniami. Ponadto, jako antyoksydant zmniejsza destrukcyjny wpływ wolnych rodników na komórki nerwowe i je ochrania. Poprawia również zapamiętywanie, sprawność nauki, czas reakcji oraz ogólną wydajność.

3. Ashwagandha może obniżać poziom cholesterolu i trójglicerydów, oczywiście w przypadku, gdy są one zbyt wysokie. Ma również właściwości przeciwzapalne. To wszystko sprawia, że ashwagandha wspiera zdrowy układ krążenia i pracę serca. Efekty te są obserwowane również u osób, które żyją w przewlekłym stresie!

4. Jak już wyżej zostało wspomniane, ashwagandha ma właściwości przeciwzapalne i zdolność do redukowania stanów zapalnych. Odbywa się to poprzez aktywację komórek NK, czyli natural killers, które skutecznie walczą z infekcjami, bakteriami, grzybami itp. W przypadku stosowania tego zioła, zaobserwowano również spadek białka C-reaktywnego (CRP), który również jest związany z ryzykiem chorób układu krążenia.

5. Ashwagandha może wpłynąć na poziom testosteronu oraz płodność u mężczyzn! Zaobserwowano, że podnosi stężenie testosteronu w naturalny sposób (znacznie!) oraz poprawia płodność, poprzez podwyższenie ilości oraz jakości nasienia.

6. Ashwagandha może również wpływać na poprawę masy mięśniowej oraz siłę. Badania pokazują, że dobrze wpływa na kompozycję ciała, wspierając redukcję tłuszczu i zwiększając masę mięśniową. Ponadto, powoduje również zwiększenie siły mięśni.

7. Ashwagandha będzie pozytywnie wpływać na leczenie depresji, przewlekłego stresu i stanów lękowych. Badania pokazują, że relaksuje organizm oraz wpływa na przemiany biochemiczne w mózgu, przez co stres zostaje „zablokowany”. Dzięki temu wpływa to na odczuwanie depresji, stanów lękowych, na leczenie bezsenności i wszelkich innych schorzeń na podobnym tle.

Jak widać, ashwagandha jest bardzo wartościową rośliną, o potężnym działaniu. Warto stosować ją w suplementach o jak najlepszej jakości, ze standaryzowanym ekstraktem. Na rynku jest bardzo duży wybór produktów, jednak aby ustrzec się tych niskiej jakości warto poznać najlepsze propozycję na rynku w tym celu stworzono – ranking produktów z Ashwagandhą. Dzięki temu uzyskamy najlepsze efekty, jakich oczekujemy, a nasz organizm będzie nam wdzięczny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz