Ranking suplementów nootropowych

Ranking nootropów

Środki nootropowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ mają ludziom pomagać w nauce i poprawianiu zdolności umysłowych. Nierzadko dodają energii, zwiększają motywację i poprawiają samopoczucie, a więc dają bezpośrednio odczuwane korzyści.

Na rynku suplementacyjnym jest sporo kompleksowych produktów, opartych na substancjach nootropowych, które mają wspomagać nasze możliwości na wielu płaszczyznach. Gotowe mieszanki z jednej strony są dobre, ponieważ z założenia mają od razu dostarczać wszystkiego co potrzebne, bez angażowania użytkownika w samodzielne poszukiwania i łączenie różnych środków, jednak z drugiej strony dana mieszanka nie musi spełniać potrzeb każdego użytkownika. Na szczęście wybór owych kompleksów jest duży, a różnią się one między sobą profilem składników, dlatego praktycznie każdy zainteresowany powinien znaleźć coś dla siebie.

W tym artykule przyjrzymy się kilku kompleksom nootropowym z kategorii tych najlepszych.

AH Genous

Stymulanty są najskuteczniejszą grupą smart drugs i z taką myślą tworzono skład tego preparatu. Już jedna kapsułka dodaje solidnej porcji energii i wyostrza myślenie, za sprawą kofeiny i DMHA. Jest tutaj także bardzo obiecujący nootropik z grupy racetamów – coluracetam, który ma poprawiać pamięć, a w praktyce wielu osobom też rozjaśnia myśli i poprawia samopoczucie. Działanie coluracetamu wzmocnione jest obecnością forskoliny i ekstraktu Sceletium Tortuosum. Ten preparat jest przeznaczony głównie dla osób, które potrzebują wyraźnego zastrzyku energii i lubią czuć natychmiastowe działanie.

LINK

Black Magic Brain Waves

Ten suplementów również dodaje intensywnej energii, ponieważ również oparty jest na DMHA z kofeiną. Porcja składa się z aż 4 kapsułek, a to z uwagi na solidne ilości ekstraktów Ashwagandhy, Lion’s Mane i Cat’s Claw, w akompaniamencie Bacopa Monnieri. W kompleksie są też klasyczne nootropiki, jak alpha GPC z hupercyną A, winpocetyna, fosfatydyloseryna. W praktyce jest to dośc silny stymulant, który ma dodatkowo wspomagać funkcje pamięciowe i poprawiać krążenie krwi w mózgu. Części stosujących odpowiadać może porcja nawet nieco mniejsza niż ta sugerowana, czyli 2 lub 3 kapsułki, zamiast 4.

LINK

AH Mastermind

Bardzo obiecujący kompleks w formie proszku o przyjemnym smaku. Nie ma takiej mocy stymulującej jak poprzednicy, jednak o ile ktoś nie ma mocniej tolerancji na stymulanty, to również dodaje bardzo przyjemnej energii na kilka godzin pracy. Formuła Mastermind oparta jest na substancjach dobrze znanych, które od wielu lat funkcjonują jako wspomagacze pracy mózgu. Mamy to pozycje takie jak kofeina i teanina, ALCAR, NALT, Lion’s Mane, Alpha GPC, hupercyna A, a wisienką na torcie jest ekstrakt Kanna. Bardzo dobry produkt z kategorii tych łagodniejszych, ale bezpiecznych i przynoszących dużo korzyści zdrowotnych. Spora ilość składników aktywnych działających różnymi mechanizmami ma zwiększać prawdopodobieństwo osiągania dobrych efektów u większości stosujących.

LINK

MAN Brain Bridge

Suplement w proszku o podobnej kompozycji i działaniu do Mastermind. Wyróżnia się w nim obecność luteiny i zekasantyny, które będą pomocne szczególnie osobom pracującym przy komputerze, gdyż wspomagają kondycję oczu. Jest tu też teakryna i fosfatydyloseryna oraz witaminy B6 i B12. Brain Bridge jest formułą nieco bogatszą niż Mastermind, ale mniej ekonomiczną – dostajemy mniej porcji za większą cenę.

LINK

Controlled Labs Brainwash

Trzeci suplement w proszku, w szeregu z Mastermind i Brain Bridge. Jego skład jest pomiędzy dwoma poprzednimi, jednak nieco bardziej podobny jest do Mastermind. Jest za to troszkę mniej ekonomiczny – 20 porcji zamiast 30, a według wielu osób smak ma odrobinę mniej atrakcyjny. Jego działanie również jest lekko energetyzujące, jednak bardziej niż na przypływie energii ma wpływać na poprawie pamięci i wspomaganiu pracy sieci neuronalnej.

LINK

Brain Fuel v2

Suplement w kapsułkach o składzie krótkim, ale bardzo treściwym. Są w nim aż 2 nootropiki o wysokim potencjale – coluracetam i sunifiram. Oba ukierunkowane są na bardzo efektywne wspomaganie zapamiętywania i podnoszenie plastyczności neuronalnej, a dodatkowo zwiększają aktywność mózgu i poprawiają nastrój. Obecność kofeiny i teaniny uzupełnia kompleks o klasyczne działanie, poprawiające koncentrację i hamujące zmęczenie. W praktyce Brain Fuel v2 ułatwia skupienie się na wykonywanym zadaniu bez odciągania uwagi. Większej produktywności towarzyszy też poprawa samopoczucia, poprawa percepcji i zachowywanie informacji w pamięci na dłużej.

LINK

Myoblox Skywalk

Skywalk marki Myoblox jest premixem w proszku o trochę odważniejszym składzie, niż poprzednie pozycje w formie sypkiej. Istnieją dwie edycje tego preparatu, o subtelnych różnicach w składzie: Brain Octane (BO) i Redrum Series (RS). BO jako wersja podstawowa, ma odrobinę krótszy skład niż wersja RS. Jest tu sporo tyrozyny i rozsądna porcja Alpha GPC, natomiast działanie stymulujące zapewnia mieszanka naturalnej kofeiny z hordeniną i n-fenylodietyloaminą. Na uwagę zasługuje dodatek noopeptu z galantaminą – dwóch dobrze znanych nootropów. W wersji RS dodatkiem jest metylotyramina i L-DOPA, do w praktyce oznacza mocniejsze działanie stymulujące, ale też z lekką stabilizacją dzięki obecności teaniny. Obie wersje mają też witaminy B6 i B12 w aktywnych formach. W praktyce działanie Skywalk powinno być wyraźnie stymulujące, z minimalizacją ‘zjazdu’ energetycznego, przy czym przypływająca energia ma objawiać się głównie wzrostem koncentracji, motywacji i płynności myślowej.

LINK i LINK

Sposoby na stres

Podsumowując, na rynku mamy dość sporo gotowych mieszanek nootropowych o rozsądnych i skutecznych składach. Różnią się między sobą składami i profilem działania, jedne są bardziej stymulujące, inne raczej subtelne i działające u podstaw, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz