Jak poprawić sen? – Zioła na bezsenność

Sposoby na bezsenność - zioła na sen - suplementy na sen bez recepty

Tylko osoby walczące z bezsennością wiedzą, jak ciężko jest z nią żyć i zmagać się każdego dnia, a raczej nocy. Bezsenność dotyka coraz większego odsetka ludzi, którzy po dłuższym czasie problemów ze snem szukają sposobu na to, by w końcu zacząć normalnie spać. Dziś chcielibyśmy skupić się na tym, co wywołuje bezsenność, do czego może ona prowadzić i co najważniejsze – co można zażywać, by móc tę bezsenność pokonać.

Jakie są przyczyny bezsenności?

Według przeprowadzonych badań wynika, że główną przyczyną bezsenności jest napięcie, jakie człowiek gromadzi w ciągu całego dnia. Składa się na to zarówno stres, nadpobudliwość, ale również i zmęczenie, czy ból, który uniemożliwia nam zaśnięcie. Żyjemy w ciągłym pędzie, jemy szybko i niezdrowo, zlecenie goni zlecenie, a my nie mamy chwili na odpoczynek i relaks. To wszystko powoduje, że organizm pracuje niczym maszyna zaprogramowana na określone, powtarzane bez końca czynności. Z nadmiaru wszystkiego, organizm nie jest nawet w stanie się wyciszyć i w odpowiedniej porze zasnąć.

Czym zwalczyć bezsenność?

Wiele osób decyduje się na wizyty u lekarzy i zażywanie leków farmaceutycznych. Trzeba zdać sobie jednak w tym przypadku sprawę, iż takie leki owszem działają na naszą bezsenność, ale powodują wiele skutków ubocznych, których konsekwencje mogą być bardzo poważne dla naszego organizmu.

Idealnym sposobem walki z bezsennością są kuracje ziołowe. Działają one nie tylko na samą bezsenność, ale przede wszystkim na stres, który może być zarówno objawem, jak i przyczyną bezsenności. Zioła zazwyczaj działają łagodnie, uspokajają organizm oraz powodują, że ciało się odpręża i relaksuje. Dzięki piciu naparów można uzyskać spokój ciała i ducha, można zminimalizować stres, a jednocześnie zyskać błogi spokój, który pozwoli nam szybko zasnąć i spać odpowiednią ilość godzin bez wybudzeń. Zioła takie jednak mają dodatkowo jeszcze wiele innych właściwości, na przykład obniżanie ciśnienia tętniczego, czy też łagodzenie objawów nerwicy.

Wśród najbardziej cenionych ziół, które zwalczają stres, a jednocześnie pomagają walczyć z bezsennością zalicza się:

  • Chmiel i kozłek lekarski to zioła na stres, dzięki którym można się uspokoić, zmniejszyć nadpobudliwość ruchową i uzyskać pełną równowagę snu.
  • Melisa to zioło, które zwalcza depresję, ale również łagodzi stany lękowe i nerwicę. Dzięki niej można się uspokoić i wyciszyć, a jednocześnie i zasnąć.
  • Liść i kwiaty lipy są idealne na zmęczenie i znużenie. Pozwalają one poprawić koncentrację, złagodzić występujące nerwobóle.
  • Jasnota biała jest to zioło, które działa na układ trawienny, jak również i nerwowy. Dzięki niemu można zwalczyć biegunkę wywołaną na tle nerwowym.
  • Werbena jest to zioło, które łagodzi stres, działa na bezsenność, a do tego jest idealnym specyfikiem na nerwowość i na bóle migrenowe. Warto zażywać je w okresie menopauzy.
  • Mierznica czarna to zioło, które znacznie uspokaja, ale trzeba uważać z jego zażywaniem, gdyż niekiedy może spowodować bóle głowy i zaburzenia widzenia.
  • Glistnik jaskółcze ziele to zioło mające w swoim składzie alkaloidy, dzięki którym może normalizować stany nerwowe i uspokająć organizm człowieka. Tutaj również trzeba uważać z jej zażywaniem, gdyż jest możliwość przedawkowania.
  • Arcydzięgiel jest to zioło, które warto stosować przy problemach na tle nerwowym. Dzięki niemu organizm się wycisza i uspokaja. Łagodzi on nerwicę wegetatywną, usuwa bezsenność i leczy migrenę.

Jak więc widać, na rynku dostępnych jest wiele ziół, dzięki którym można w dużej mierze poradzić sobie ze stresem, a jednocześnie również i wpłynąć na to, by bezsenność przestała być problemem, a zasypianie stało się normalną czynnością, która nie będzie powodowała jeszcze większych stresów i niepotrzebnych, negatywnych emocji. Jeśli zażywanie tych ziół nie pomoże, wówczas warto skorzystać z pomocy lekarza specjalisty i postawić na dużo silniejsze leki, które będą działały na innej płaszczyźnie. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto spróbować powyższych ziół i regularnie przez jakiś czas je zażywać, by zobaczyć, czy są one w stanie rozwiązać nasz problem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz