Suplementy na poprawę libido

Suplementy i zioła na libido

Choć nie każdy chce o tym głośno mówić, życie seksualne jest bardzo ważną sferą, której nie należy zaniedbywać. Niestety cywilizacja generuje niezliczoną ilość czynników, które mogą zaburzać funkcje seksualne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Z tego względu warto znać możliwości jakie mamy, by przywrócić sprawy na właściwy tor.

Jakie suplementy na poprawę libido?

Jest kilka efektywnych ziół podnoszących popęd seksualny, które są stosowane przez ludzi nawet od tysięcy lat. Wszak niskie libido niekiedy jest przyczyną stresu, więc z chęcią temat ten omówimy na naszym blogu.

Wyciąg z Yohimbe

Zawarta w nim johimbina jest znanym afrodyzjakiem, ale też bardzo skutecznym spalaczem tłuszczu. Zazwyczaj stosowana jest właśnie w celu przyspieszenia utraty tkanki tłuszczowej, a wzrost libido jest traktowany jako dodatkowa korzyść, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by tę sytuację odwrócić i potraktować wzrost popędu jako działanie główne.

Mucuna Pruriens

Głównym składnikiem Mucuna jest lewodopa, czyli bezpośredni prekursor do dopaminy. Przewagą ekstraktów z Mucuna nad czystą lewodopą jest to, że może skutkować lepszym transportem do mózgu. Powodem może być obecność w roślinie też innych związków, które lekko hamują rozkład L-DOPA w krwi obwodowej. Mucuna działa efektywnie, a działanie pojawia się bardzo szybko, nawet doraźnie.

Muira Puama

Pochodzący z terenów brazylijskich ziołowy afrodyzjak i booster kognitywny. W jeżyku angielskim przypisano mu nazwę Potency Wood, co świetne obrazuje jego właściwości. Tradycyjnie używany jest dla wspomagania funkcji seksualnych u przedstawicieli obu płci. Obecnie coraz większe zainteresowanie budzi wpływ tej rośliny na funkcjonowanie układu nerwowego i wspomaganie funkcji myślowych.

Ziele Damiana

Ta roślina bywa stosowana w ramach wspomagania pracy nad unormowaniem gospodarki hormonów płciowych, a dodatkowym skutkiem jest wzrost chęci. Jednym z celów stosowania ziela Damiana jest obniżenie poziomu prolaktyny, a ta jak dobrze wiemy, często libido obniża. Tradycyjnie susz Damiana bywał nawet palony, by spotęgować i przyspieszyć efekty.

Horny Goat Weed

To ziółko w sumie bardziej wpływa na potencję niż na popęd, jednak uznałem, że warto je tutaj wymienić, ponieważ świetnie komponuje się z innymi ziołami, by kompleksowo wspomóc życie seksualne. Jego główna substancja czynna – ikaryna, ma mechanizm działania bliźniaczo podobny do Viagry, a do tego zwiększa tez syntezę tlenku azotu, przez co wyraźnie poprawia napływ krwi do ciał jamistych prącia.

Tribulus Terrestris

Doskonale znany z suplementów dla sportowców tribulus świetnie działa na libido, a co ciekawe szczególnie u kobiet. Co prawda nie podnosi testosteronu tak magicznie, jak jak bywa reklamowany, jednak wpływa na gęstość receptorów androgenowych w mózgu, przez co testosteron i DHT wywołują silniejsze efekty, nawet gdy ich poziom się nie zmieni.

Maca

Jeden z popularniejszych adaptogenów, używany by nieco podnieść poziom energii i podbudować popęd seksualny. Maca szczególnie chętnie wybierana jest przez kobiety, w celu regulacji gospodarki hormonalnej.

Eurycoma Longifolia

Lekki adaptogen, który ma podnosić poziom testosteronu, gdy ten jest zbyt niski. Wyczuwalnie wpływa i na popęd, i na potencję, a działanie jest widoczne już po kilku dniach. Chętnie sięgają po niego sportowcy, nawet po kuracjach dopingowych, by szybciej odzyskać pełnię sił witalnych.

Żeń-szeń koreański

Typowo energetyzujące ziółko. Ze względu na zdolność do podnoszenia katecholamin wpływa i na libido, i na poziom energii, i na koncentrację. Może być też pomocny w podnoszeniu płodności u mężczyzn.

Podsumowując, natura oferuje nam wiele skarbów, które mogą wzbogacić nasze doświadczenia. Pomiędzy tymi ziołami są pewne różnice, nie wszystkie muszą być skuteczne dla jednej osoby, ale warto próbować, by znaleźć najodpowiedniejszy środek dla siebie. Popularne jest też komponowanie połączeń 2, 3 lub 4 różnych ziół, by poszerzyć spektrum działania i zmaksymalizować korzyści.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz