Kava kava – sposób na stres i nerwy

Kava kava ekstrakt - Suplement na stres - jak działa kava kava?

Preparaty na uspokojenie są obecnie wręcz na wagę złota. Stres towarzyszy nam każdego dnia, zatem wszystkie sposoby, by go zniwelować są niezwykle pożądane. Jednym z preparatów, które mogą być pomocne jest Kava kava – roślina o drogocennym działaniu.

Kava kava to roślina pochodząca z wysp pacyficznych. Jest znana również pod nazwą pieprz metystynowy. Jakie jest jej działanie? Przede wszystkim działa uspokajająco oraz niweluje występujące stany lękowe. Właściwości te są charakterystyczne dla korzenia, zawierającego substancje czynne, takie jak kawalaktony. Działają one psychoaktywnie, lecz nie powodują uzależnienia. Kava kava smakuje jak zwykły czarny pieprz, ale używa jej się raczej do sporządzania naparów (z kłącza lub korzenia).

Działanie kava kava

Kava kava mocno wpływa na nastrój – wprowadza w stan euforii, zdecydowanie poprawia samopoczucie, ale i również koncentrację! Działanie nie jest psychotyczne, bo jednocześnie wycisza i relaksuje, nie powodując spadku wydajności pracy mózgu. Badania potwierdzają działanie przeciwlękowe, dzięki czemu Kava Kava niekiedy może być świetną alternatywą do leków farmakologicznych, które niestety pozostawiają po sobie różne skutki uboczne. Można ją również stosować w przypadku bezsenności oraz w początkowych fazach depresji.

Dodatkowo, Kava Kava obniża agresję i rozluźnia mięśnie. Dzięki temu warto stosować ją w przewlekłym stresie, kiedy to kortyzol powoduje nerwowość i łatwiejsze wpadanie w złość.

Kava kava wykazuje również działanie:

  • antynowotworowe,
  • diuretyczne,
  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwgrzybicze.

Obecnie Kava Kava można znaleźć w postaci suplementu w odpowiednich połączeniach. Nie warto przekraczać zalecanych dawek, a można również stosować ją doraźnie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz