Kava kava – sposób na stres i nerwy

Kava kava ekstrakt - Suplement na stres - jak działa kava kava?

Skuteczne preparaty na uspokojenie dla wielu osób są obecnie wręcz na wagę złota. Stres towarzyszy nam każdego dnia, zatem wszystkie sposoby, by go zniwelować są niezwykle pożądane. Jednym z preparatów, które mogą być pomocne jest Kava kava – roślina z tradycjami i skutecznym działaniem.

Kava kava to roślina pochodząca z wysp Pacyfiku, głównie Vanuatu, Mikronezji, Fidżi, Samoa. Jest znana również pod polskojęzyczną nazwą pieprz metystynowy. Ma spore znaczenie kulturowe, a nawet religijne. Wiąże się z nią długa tradycja – kava stosowano jako element różnego rodzaju spotkań, nie tylko towarzyskich, ale też tych bardziej formalnych. Jakie jest jej działanie? Przede wszystkim działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie oraz niweluje występujące stany lękowe. Właściwości te są charakterystyczne dla korzenia, zawierającego substancje czynne, czyli kawalaktony. Działają one psychoaktywnie, lecz nie powodują uzależnienia. Ba, niekiedy kava stosowana jest podczas wychodzenia z różnych nałogów! Smak kava kava pozostawia wiele do życzenia, ale mimo to używa jej się do sporządzania naparów (z kłącza lub korzenia) w rytualnym wręcz procesie, by po zażyciu móc rozkoszować się stanem relaksu i delikatnego błogostanu.

Działanie kava kava

Kava kava mocno wpływa na nastrój – wprowadza w stan lekkiej euforii, zdecydowanie poprawia samopoczucie, a w odpowiednich dawkach również koncentrację! Działanie nie jest psychotyczne, bo jednocześnie wycisza i relaksuje, nie powodując spadku wydajności pracy mózgu. Badania potwierdzają działanie przeciwlękowe, dzięki czemu Kava Kava niekiedy może być świetną alternatywą do leków farmakologicznych, które niestety pozostawiają po sobie różne skutki uboczne. Często bywa stosowana w przypadku bezsenności oraz w początkowych fazach depresji.

Dodatkowo, Kava Kava obniża agresję i rozluźnia mięśnie. Dzięki temu warto stosować ją w przewlekłym stresie, kiedy to kortyzol powoduje nerwowość i łatwiejsze wpadanie w złość.

Kava kava wykazuje również działanie:

  • antynowotworowe,
  • diuretyczne,
  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwgrzybicze.

Obecnie Kava Kava można znaleźć w postaci kapsułkowanych suplementów w odpowiednich połączeniach. Nie warto przekraczać zalecanych dawek, a można również stosować ją doraźnie., ponieważ działanie pojawia się dość szybko. Pamiętajcie jednak, by koniecznie przyjmować na czczo!

    Podobne artykuły

    Dodaj komentarz